Dla inwestora

Proces inwestorski

Budowa myjni bezdotykowej jest jedną z bezpieczniejszych inwestycji kapitału. Dobrze zlokalizowana i rozwiązana technologicznie inwestycja dopasowana do potrzeb lokalnego rynku może okazać się dużym sukces. Należy dobrać parametry planowanej myjni, a wśród nich m.in. liczbę stanowisk do mycia i prognozowaną liczba klientów oraz cenę usługi. Należy przeanalizować koszty prowadzenia myjni, w tym ewentualnego zatrudnienia pracowników. Warto również sprawdzić słabe strony konkurencji i wyposażyć własną myjnię w to, czego tej konkurencji brakuje, np. dodatkowe systemy mycia. Zainwestowany kapitał szybko zaczyna przynosić korzyści i często Inwestor decydują się na kolejną inwestycję.

Zbuduj z nami myjnię krok po kroku

Pomysł na biznes

Aby odnieść sukces rynkowy warto skorzystać ze sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań. Dobrym pomysłem na biznes może być myjnia bezdotykowa. Na początku należy ocenić swoje możliwości finansowe, czasowe oraz personalne (czy Inwestor będzie sam w stanie załatwić wszystkie formalności, czy potrzebuje pomocy osób trzecich).

Znalezienie działki

Aby założyć własną myjnię samochodową należy dokonać zakupu terenu lub go wydzierżawić. Wybór odpowiedniego miejsca pod inwestycję jest kluczową decyzją. Im większa działka tylko większą myjnię można postawić. Przyjmuję się, że na jedno stanowisko mycia przypada około 200 m2 powierzchni użytkowej działki. Ponadto należy pamiętać o tym, że inwestycja będzie przynosiła zakładane oczekiwania finansowe gdy spełnione zostaną podstawowe warunki tj.: sąsiedztwo galerii handlowych, supermarketów, stacji paliw i stacji kontroli pojazdów czy też bliskość dużych osiedli mieszkaniowych, dobrze skomunikowana infrastruktura. Muszą również być spełnione wymogi administracyjne, a mianowicie działka musi mieć charakter usługowy lub budowlano-usługowy. Pomagamy naszym klientom ocenić potencjał biznesowy danej lokalizacji.

Dokumentacja techniczna i pozwolenie na budowę

Przed rozpoczęciem prac budowlanych należy zaopatrzyć się w: projekt architektoniczno-budowlany (możliwy do nabycia bezpośrednio u nas), plan zagospodarowania przestrzennego lub wydane warunki zabudowy oraz pozwolenie na budowę myjni bezdotykowej.  W ramach takiej dokumentacji trzeba wykonać projekty podłączeń wody, prądu, gazu lub oleju. W zależności od wymagań gminy może wystąpić konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Muszą zostać również podpisane warunki dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma miesiąc na jego rozpatrzenie. Po rozpatrzeniu wniosku, musi się on uprawomocnić, co trwa dwa tygodnie. Po tym okresie można przystąpić do budowy myjni.

Finansowanie

Inwestycję można sfinansować co najmniej z trzech źródeł: za pomocą środków własnych, kredytu bankowego bądź leasingu. Istnieje też możliwość sfinansowania inwestycji z dotacji ze środków unijnych.

Budowa, montaż myjni, serwis.

Po złożeniu projektu do urzędu i uzyskaniu pozwolenia na budowę można rozpocząć prace ziemne, które wykonujemy kompleksowo razem z montażem wiaty oraz technologii myjącej. Na koniec każdy Inwestor zostaje przeszkolony z zasad funkcjonowania myjni, rozwiązań informatycznymi, które zapewniają właścicielowi kontrolę techniczną i finansową myjni oraz umożliwiają ustawianie parametrów mycia we własnym zakresie. Wspieramy również swoich Inwestorów doradzając im w dziedzinie działań marketingowych oraz świadcząc usługi związane z profesjonalnym serwisem technicznym.

Budowa myjni bezdotykowej na wskazanym przez inwestora terenie to usługa, w ramach której zapewniamy wszechstronne działania. Nasza propozycja dotyczy zarówno mniejszych realizacji, jak też wielostanowiskowych konstrukcji, które wpisują się w potrzeby dużych stacji paliw, obiektów handlowych oraz innych miejsc odwiedzanych często przez kierowców. Wygoda korzystania z rozwiązań samoobsługowych sprawia, że wystarczy odpowiednia lokalizacja, aby myjnia taka stała się dochodowym przedsięwzięciem. Dodatkowo możliwość rozbudowy danej konstrukcji czyni całość inwestycją przyszłościową. Możesz zatem rozwijać swój biznes w dogodnym czasie, zależnie od potrzeb. Koszt budowy myjni bezdotykowej przedstawi Ci nasz specjalista po ustaleniu głównych wytycznych.

Czytaj więcej


Eurowash – producent myjni bezdotykowych pomaga inwestorom

Lata doświadczeń w branży oraz stałe udoskonalanie proponowanych przez nas opcji przynosi efekty w postaci tworzenia nowoczesnych rozwiązań. Jesteśmy producentem myjni bezdotykowych otwartym na oczekiwania przedsiębiorców. Służymy pomocą niezależnie od tego, czy taka inwestycja będzie Twoją pierwszą działalnością, czy masz już prężnie działającą firmę i chcesz rozszerzyć jej gamę ofertową o dodatkowe udogodnienia dla właścicieli pojazdów.

  1. Kompaktowym rozwiązaniem są myjnie modułowe, znajdujące się na zewnątrz budynków. Są to konstrukcje wolnostojące, nie wymagają tworzenia dodatkowych pomieszczeń. Wszystkie elementy sterowania, dozowania, tak zwana technika, znajdują się w specjalnych modułach. To rodzaje szaf pomiędzy stanowiskami mycia. Zajmują niewiele miejsca, więc idealnie wpisują się w koncepcję przy ograniczonej powierzchni zabudowy.
  2. Inaczej jest w przypadku myjni kontenerowej. Tutaj cała technologia mycia zamieszczona jest w specjalnie przygotowanym kontenerze. W takim właśnie pomieszczeniu znajduje się zaplecze odpowiednio chroniące najważniejsze elementy instalacji i oprzyrządowanie. Dodatkowo zaplecze takie może być magazynem na części zamienne czy środki myjące. Jeżeli jest odpowiednio duże, może być również rodzajem pomieszczenia socjalnego. Ta wersja myjni zajmuje jednak zdecydowanie więcej miejsca, dlatego wymaga odpowiednio dużej przestrzeni.

Myjnia samoobsługowa to koszt, który wiąże się zarówno z rodzajem i specyfiką konstrukcji, jak też rodzajem zabudowy. Dla obu powyższych opcji mamy do wyboru zabudowę STANDARD oraz PRO. Każda z nich komponuje się wizualnie z konstrukcją i sprawia, że całość wygląda spójnie oraz profesjonalnie.

Zadaszenie STANDARD wykonane jest z położonej poziomo blachy trapezowej. Materiał ten znany jest nie tylko jako pokrycie dachowe domów. Jego zastosowanie do tworzenia dachów innych konstrukcji jest popularne ze względu na lekkość blachy, jej odporność na działanie czynników atmosferycznych. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali ocynkowanej. Dodatkowo w standardzie wykonujemy podświetlane napisy oraz indywidualnie zaprojektowane banery reklamowe.

Warianty PRO to attyki bardziej atrakcyjne wizualnie. W tych opcjach proponujemy podświetlenie nie tylko napisów, ale również obrysów konstrukcji. Poza tym istnieje możliwość obudowy wszystkich słupów dzięki czemu myjnia zyskuje na widoczności. Do każdego projektu myjnie podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie przedstawić klientowi szeroki zakres opcji personalizacji.

Finalną cenę myjni bezdotykowej ustalamy, gdy Klient wybierze programy mycia, opcje dodatkowe do programów mycia oraz rodzaj attyki, a także ewentualne dodatkowe wyposażenie.

Oczywistym wyposażeniem są rozmieniarki, które pozwalają między innymi wymienić banknoty na monety. Te urządzenia możemy dodatkowo przystosować wizualnie do potrzeb klienta.

Warto dodatkowo wybrać także profesjonalne odkurzacze oraz trzepaczki do dywaników, aby użytkownicy myjni mogli uprzątnąć wnętrze swojego auta. Praktyczne rozwiązania to również uchwyty na dywaniki usprawniające proces mycia – umieszczone na specjalnej ramie trzymają dywaniki pionowo, ułatwiając ich umycie z użyciem lancy.

Z myjnią bezdotykową Twój biznes może przynosić zysk, którego oczekujesz. Wystarczy przemyślana lokalizacja, w której taki punkt jest potrzebny i wpisuje się w realne potrzeby klientów. Na zaufanie użytkowników wpływa między innymi:

  • niezawodna technologia mycia,
  • skuteczność chemii (proszki i preparaty do mycia wstępnego oraz zasadniczego, woski),
  • prosta obsługa,
  • atrakcyjność wizualna,
  • a z ekonomicznego punktu widzenia – przystępne ceny.

Chociaż punktów bezobsługowych jest wiele, to właśnie te odpowiednio zaprojektowane, skonstruowane i wyposażone cieszą się popularnością.

Myjnia bezdotykowa – koszt budowy a koszt przedsięwzięcia

W myjni bezdotykowej koszt budowy konstrukcji z całym wyposażeniem stanowi jedną część inwestycji. Konieczny jest jeszcze etap poprzedzający, czyli zapewnienie działki pod montaż. Spośród najbardziej powszechnych sytuacji możemy wskazać te, w których inwestor:

  • jest już właścicielem danego terenu – zazwyczaj inną formą własności są tereny przy stancjach paliw lub centrach handlowych, inną natomiast obszary, na których prowadzona jest już działalność gospodarcza, jednak w obu przypadkach nasi monterzy mają do dyspozycji obszar, na którym można postawić daną konstrukcję; nie są potrzebne dodatkowe zgody, zezwolenia od osób trzecich (urzędów, dzierżawców etc.);
  • dokonał zakupu lub dzierżawi wybrany teren – tutaj także prace możemy rozpocząć niezwłocznie po ustaleniu szczegółów co do samej konstrukcji, techniki mycia, zadaszenia, jeżeli obszar jest wystarczający do umieszczenia na nim modułów lub kontenera wraz z pozostałymi elementami konstrukcji;
  • szuka odpowiedniej działki – w tym przypadku nakłady inwestora zwiększą się o kwotę konieczną do zakupu lub wydzierżawienia terenu; o potencjale danego miejsca decyduje atrakcyjna lokalizacja w pobliżu ruchliwych dróg, przy centrach handlowych, wspomnianych wyżej stacji paliw, stacji kontroli pojazdów; specjaliści Eurowash pomogą Ci również w tej kwestii, jeżeli potrzebujesz rady co do wyboru konkretnej działki.

Jeżeli koszty wybudowania myjni bezdotykowej są znacznie wyższe niż Twoje zasoby finansowe przeznaczone na inwestycje, z pomocą przychodzą instytucje finansowe. Banki komercyjne oferują szeroką gamę kredytów dla przedsiębiorców. Jedna z propozycji to kredyty inwestycyjne, przeznaczone na sfinansowanie konkretnego celu związanego z rozwojem przedsiębiorstw. Wysokie kwoty środków dostępnych w kredycie, dogodny harmonogram spłat oraz możliwość negocjowania warunków to atuty dostępne tak dla jednoosobowych działalności, jak też dla przedsiębiorców zarządzających dużymi firmami.

Przy braku zdolności kredytowej warto sprawdzić możliwość otrzymania dotacji. Plany rozwojowe na kolejne lata ze wsparciem w postaci środków unijnych lub krajowych dotyczą wielu branż. Nasi doradcy powiedzą Ci, czy możesz skorzystać z danego programu.

W Eurowash z myślą o inwestorach dajemy również możliwość wzięcia gotowej myjni w leasing. Rentowny punkt samoobsługowy pozwala swobodnie spłacać raty leasingowe, a po spłaceniu całości stajesz się właścicielem punktu. Masz jednocześnie pewność, że zarówno w okresie leasingu, jak też gdy nabędziesz prawo własności, nasi doradcy i serwisanci służą fachową pomocą.

W kwestii kosztu postawienia myjni bezdotykowej

Znaczenie będzie mieć liczba stanowisk przewidzianych dla przyszłych użytkowników. Nasze realizacje dotyczą zarówno wersji jedno i dwustanowiskowych, jak też konstrukcji na 8 czy 10 stanowisk mycia pojazdów. Przy większych wariantach standardem jest koszt postawienia myjni bezdotykowej kontenerowej, która z racji konstrukcji i wyposażenia jest wersją wymagającą większych nakładów finansowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kontener musi być osobnym pomieszczeniem, w którym znajduje się całość tzw. technologii czyli silniki, sterowniki, określone pompy oraz poszczególne funkcjonalne systemy. Pomieszczenie takie powinno być wykonane z materiałów wysokiej jakości, aby spełniało swoje zadanie i zapewniało ochronę niezależnie od warunków pogodowych.

Nasi specjaliści przygotowują kosztorysy po ustaleniu wszystkich szczegółów, aby podane kwoty były tymi, które rzeczywiście należy wziąć pod uwagę na przykład przy tworzeniu biznesplanu.

Łączne koszty otwarcia myjni bezdotykowej, czyli te, które należy ponieść, aby zacząć świadczyć usługi osobom chcącym umyć swoje pojazdy, obejmują więc wiele aspektów. Nasi Klienci otrzymują od nas zawsze rzetelne informacje, przedstawiamy także szacowane koszty dotyczące zużycia preparatów przy określonej częstotliwości mycia pojazdów na danym stanowisku. W oparciu o skrupulatne obliczenia można mieć pewność, że inwestycja zostanie otwarta z uwzględnieniem realiów rynku.

Pomoc nie tylko podczas budowy myjni bezdotykowej

Współpraca z Eurowash to możliwość skorzystania z fachowego doradztwa przed zleceniem wykonania konkretnej konstrukcji, a także już po uruchomieniu własnego punktu usługowego. Przedstawiamy możliwość rozwijania działalności o kolejne myjnie, zarówno takie, które staną się od razu własnością Twojej firmy, jak też wersje do wzięcia w leasing.