Centrum tokarskie

W odpowiedzi na potrzeby Klientów dotyczące precyzyjnego wytwarzania narzędzi, podzespołów i części, firma Eurowash oferuje toczenie CNC. Nasz zakład produkcyjny znajduje się w pobliżu Białegostoku. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który gwarantuje wysoką jakość usług. Automatyzacja procesu obróbki przekłada się na sprawną realizację zleceń.

Charakterystyka toczenia CNC

Technologia polega na skrawaniu powierzchni materiału za pomocą ostrych noży. Przedmioty znajdujące się w maszynie zostają wprawione w ruch obrotowy, następnie dochodzi do usuwania warstw na podstawie wprowadzonych do maszyny parametrów.

1

Proces odbywa się automatycznie – nad jego przebiegiem czuwa komputer zintegrowany z częściami sterującymi obrabiarką. Mowa o PLC, czyli programowalnych sterownikach logicznych, mających charakter modułowy, jak też o czujnikach rozmieszczonych na urządzeniu, które pozwalają na bieżące porównywanie wartości pożądanych z rzeczywistymi danymi.

W toczeniu CNC nie jest wymagany udział operatora. Wykonuje on jedynie zadania związane z uzbrojeniem maszyny, zamocowaniem materiału, wprowadzeniem odpowiednich parametrów, w tym punktu zerowego, a także ustawieniem określonego programu. Nie ma wówczas kontaktu z niebezpiecznymi substancjami, również ryzyko urazu mechanicznego zostaje zminimalizowane.

Toczenie CNC jest na szeroką skalę wykorzystywane w różnych branżach – takich jak automotive (produkcja podzespołów do nowych i używanych pojazdów, elementów myjni kontenerowych czy modułowych), rolnictwo (wytwarzanie części do traktorów, maszyn), stolarstwo (wykonywanie mebli oraz różnego rodzaju dekoracji).

Nowoczesne centrum tokarskie w firmie Eurowash

W naszym zakładzie produkcyjnym blisko Białegostoku znajduje się sprzęt, dzięki któremu obróbka skrawaniem przebiega szybko oraz precyzyjnie. Posługujemy się urządzeniem marki Haas – za jego pomocą można wykonać również frezowanie. Decyduje o tym wyposażenie w dodatkową napędzaną oś numeryczną oraz 12-pozycyjną głowicę rewolwerową. Nie ma więc konieczności przenoszenia przedmiotu między różnymi sprzętami, co przekłada się na sprawny przebieg całego procesu.

Używana przez nas tokarka CNC zapewnia:

  • powtarzalność – jeden program czy ustawienie można zastosować w odniesieniu do wielu materiałów i w przypadku każdego zostanie uzyskany identyczny wymiar oraz kształt;
  • elastyczność – technologię można dopasować do indywidualnych potrzeb; wprowadzanie korekt i modyfikacji jest szybkie, gdyż dokonuje się tego za pomocą wygodnego w obsłudze panelu sterowania;
  • dużą wydajność – dzięki prędkości maksymalnej do 4000 obrotów na minutę oraz eliminacji błędów czas pracy jest krótki;
  • precyzję – sterowanie za pośrednictwem komputera pozwala na uzyskanie każdego kształtu, nawet skomplikowanego, z licznymi załamaniami czy krzywiznami (przykładem są nyple, śruby bypass);
  • możliwość wykorzystania w przypadku zróżnicowanych pod względem wielkości przedmiotów – decyduje o tym spory obszar skrawania (381 x 450 mm).
2

Urządzenie wyposażono w wiele przydatnych rozwiązań, które usprawniają wykonywanie zadań. Chodzi między innymi o automatyczne drzwiczki, pozwalające na wykończenie obu stron części w ramach pojedynczego ustawienia, jak również sterowanie zdalne za pomocą Wi-Fi. Wszystko to przekłada się na oszczędność czasu i redukcję kosztów produkcji.

Zapraszamy Klientów z Białegostoku i innych miejscowości do kontaktu z naszymi pracownikami w celu uzgodnienia zakresu prac. Zapewniamy szybką realizację zlecenia, nawet od ręki.

Profesjonalne toczenie CNC w firmie Eurowash

Nowoczesny sprzęt, wykwalifikowana kadra pracownicza, bogate doświadczenie w branży – wszystko to umożliwia nam świadczenie usług z zakresu obróbki metali na wysokim poziomie. Działamy nie tylko w województwie podlaskim, lecz także w innych częściach Polski oraz na rynku niemieckim, słowackim i węgierskim. Zapewniamy fachowe doradztwo i możliwość nawiązania długofalowej współpracy. Warto poznać nas bliżej, z przyjemnością odpowiemy na pytania.

Skip to content