Cięcie laserem

Firma Eurowash, której siedziba znajduje się niedaleko Białegostoku, świadczy usługi z zakresu obróbki metali z zastosowaniem sprawdzonej metody – cięcia laserem. Posiadamy zaawansowany technologicznie sprzęt, który umożliwia również grawerowanie, znakowanie oraz punktowanie. Zapraszamy Klientów indywidualnych, a także firmy do nawiązania współpracy. Zapewniamy fachowe doradztwo i wykonanie od ręki, bez długiego czasu oczekiwania.

Cięcie laserem – charakterystyka i zastosowanie

To metoda rozdzielania termicznego, w której powierzchnia materiału jest silnie nagrzewana za pomocą specjalnej wiązki aż do stopienia lub całkowitego odparowania. Taka obróbka metali znajduje zastosowanie w wielu branżach – między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, górniczym, maszynowym, lotniczym, budowlanym albo meblarskim.

Opisywana metoda cieszy się popularnością z wielu powodów. Jej najważniejsze zalety to:

 • wysoka precyzja – szczelina powstała po przejściu wiązki jest wąska, co pozwala uzyskać dowolny kształt; w firmie Eurowash dysponujemy maszyną, która tnie z dokładnością do 0,05 mm, ponadto koryguje ścieżkę przejścia, jeśli oryginalny szablon ulegnie zniekształceniu;
 • skuteczność w przypadku wielu materiałów, zarówno organicznych, jak i nieorganicznych;
 • brak konieczności wykonania obróbki końcowej, na przykład piaskowania czy mechanicznego uszczelnienia, co wynika z faktu, iż krawędzie zostają odpowiednio wyprofilowane;
 • szybkość działania – używana przez nas maszyna gwarantuje wysoką prędkość pozycjonowania, nawet do 350 m/min;
 • powtarzalność – jest na poziomie 0,03 mm, zapewnia więc osiągnięcie identycznych efektów nawet w przypadku dużej partii materiałów.

Do istotnych zalet należy też możliwość uzyskania zarówno prostych, jak i skomplikowanych wzorów, w tym także na niewielkich powierzchniach, gdzie wykorzystanie tradycyjnej piły byłoby niemożliwe.

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie

W naszym zakładzie produkcyjnym, który znajduje się obok Białegostoku, korzystamy z urządzenia marki Eagle. Pozwala ono na cięcie w ramach trzech osi (X, Y, Z). W efekcie opracowane elementy wyróżnia odporność na wpływ różnych czynników zewnętrznych, w tym uszkodzeń mechanicznych. Wszystko za sprawą zastosowania trwałych komponentów:

 • głowicy tnącej eVa – składa się tylko z trzech części eksploatacyjnych (są nimi elementy optyczne, a więc dwie soczewki oraz jedno szkiełko ochronne), co zmniejsza ryzyko awarii;
 • korpusu kompozytowego – warunki atmosferyczne oraz drgania nie wpływają negatywnie na jego działanie, a ponadto ma dużą pojemność cieplną;
 • silnika liniowego – atuty to niska awaryjność, brak wymogu konserwacji, wysoka dynamika pracy;
 • trawersy (poprzecznej belki) wykonanej z włókna szklanego, która obniża masę i zapewnia sztywność.
1

Maszyna wyróżnia się szerokim zastosowaniem – sprawdza się w przypadku stali czarnej oraz nierdzewnej, aluminium, mosiądzu, miedzi.

2

Grawerowanie laserem

Polega na wypaleniu na powierzchni materiału (aluminium, srebra, brązu, platyny, miedzi) określonego kształtu, takiego jak logo czy nazwa firmy, sentencja, motyw graficzny. Wzór jest wytrzymały i odporny na przykład na ścieranie.

Inne zalety grawerowania laserem to:

 • możliwość uzyskania identycznych aplikacji na wszystkich powierzchniach, co ma znaczenie między innymi w odniesieniu do artykułów pochodzących od jednego producenta, na przykład części do myjni;
 • wysoka precyzja, która pozwala na szybkie grawerowanie logotypów bez względu na to, jaki mają rozmiar.

Metoda ta łączy w sobie estetykę i dokładność, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych Klientów.

Znakowanie laserem

Umożliwia stworzenie na materiale szczegółowych grafik – nawet jeśli mają one małą czcionkę oraz skomplikowane kształty. Uzyskane dzięki znakowaniu laserem motywy są odporne na ścieranie, wysoką temperaturę, oddziaływanie kwasów.

Punktowanie laserem

Polega na wykonywaniu niewielkich zagłębień w określonym miejscu, na przykład wzdłuż wyznaczonej osi. Jest to etap przygotowawczy pod wiercenie, a także trasowanie (wytyczanie linii). Proces ten znajduje zastosowanie na przykład w przemyśle motoryzacyjnym czy meblarskim, a także w produkcji elementów różnego rodzaju konstrukcji, takich jak myjnie modułowe albo kontenerowe. Punktowanie laserem zapewnia wysoką precyzję – możliwe jest tworzenie mikroskopijnych kropek na bardzo małych powierzchniach.

Szeroka oferta firmy Eurowash z okolic Białegostoku

Zapraszamy Klientów indywidualnych oraz firmy do skorzystania z naszych usług – zajmujemy się profesjonalną obróbką skrawaniem. Posługujemy się nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym zlecenia realizujemy precyzyjnie i szybko.

Skip to content