Cięcie laserem

Firma Eurowash, której siedziba znajduje się niedaleko Białegostoku, świadczy usługi z zakresu obróbki metali z zastosowaniem sprawdzonej metody – cięcia laserem. Posiadamy zaawansowany technologicznie sprzęt, który umożliwia również grawerowanie, znakowanie oraz punktowanie. Zapraszamy Klientów indywidualnych, a także firmy do nawiązania współpracy. Zapewniamy fachowe doradztwo i wykonanie od ręki, bez długiego czasu oczekiwania.

Cięcie laserem – charakterystyka i zastosowanie

To metoda rozdzielania termicznego, w której powierzchnia materiału jest silnie nagrzewana za pomocą specjalnej wiązki aż do stopienia lub całkowitego odparowania. Taka obróbka metali znajduje zastosowanie w wielu branżach – między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, górniczym, maszynowym, lotniczym, budowlanym albo meblarskim.

Opisywana metoda cieszy się popularnością z wielu powodów. Jej najważniejsze zalety to:

 • wysoka precyzja – szczelina powstała po przejściu wiązki jest wąska, co pozwala uzyskać dowolny kształt; w firmie Eurowash dysponujemy maszyną, która tnie z dokładnością do 0,05 mm, ponadto koryguje ścieżkę przejścia, jeśli oryginalny szablon ulegnie zniekształceniu;
 • skuteczność w przypadku wielu materiałów, zarówno organicznych, jak i nieorganicznych;
 • brak konieczności wykonania obróbki końcowej, na przykład piaskowania czy mechanicznego uszczelnienia, co wynika z faktu, iż krawędzie zostają odpowiednio wyprofilowane;
 • szybkość działania – używana przez nas maszyna gwarantuje wysoką prędkość pozycjonowania, nawet do 350 m/min;
 • powtarzalność – jest na poziomie 0,03 mm, zapewnia więc osiągnięcie identycznych efektów nawet w przypadku dużej partii materiałów.

Do istotnych zalet należy też możliwość uzyskania zarówno prostych, jak i skomplikowanych wzorów, w tym także na niewielkich powierzchniach, gdzie wykorzystanie tradycyjnej piły byłoby niemożliwe.

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie

W naszym zakładzie produkcyjnym, który znajduje się obok Białegostoku, korzystamy z urządzenia marki Eagle. Pozwala ono na cięcie w ramach trzech osi (X, Y, Z). W efekcie opracowane elementy wyróżnia odporność na wpływ różnych czynników zewnętrznych, w tym uszkodzeń mechanicznych. Wszystko za sprawą zastosowania trwałych komponentów:cięcie laserem Białystok

 • głowicy tnącej eVa – składa się tylko z trzech części eksploatacyjnych (są nimi elementy optyczne, a więc dwie soczewki oraz jedno szkiełko ochronne), co zmniejsza ryzyko awarii;
 • korpusu kompozytowego – warunki atmosferyczne oraz drgania nie wpływają negatywnie na jego działanie, a ponadto ma dużą pojemność cieplną;
 • silnika liniowego – atuty to niska awaryjność, brak wymogu konserwacji, wysoka dynamika pracy;
 • trawersy (poprzecznej belki) wykonanej z włókna szklanego, która obniża masę i zapewnia sztywność.

Maszyna wyróżnia się szerokim zastosowaniem – sprawdza się w przypadku stali czarnej oraz nierdzewnej, aluminium, mosiądzu, miedzi.

 

Grawerowanie laserem

Polega na wypaleniu na powierzchni materiału (aluminium, srebra, brązu, platyny, miedzi) określonego kształtu, takiego jak logo czy nazwa firmy, sentencja, motyw graficzny. Wzór jest wytrzymały i odporny na przykład na ścieranie.

Inne zalety grawerowania laserem to:

 • możliwość uzyskania identycznych aplikacji na wszystkich powierzchniach, co ma znaczenie między innymi w odniesieniu do artykułów pochodzących od jednego producenta, na przykład części do myjni;
 • wysoka precyzja, która pozwala na szybkie grawerowanie logotypów bez względu na to, jaki mają rozmiar.

Metoda ta łączy w sobie estetykę i dokładność, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych Klientów.

Znakowanie laserem

Umożliwia stworzenie na materiale szczegółowych grafik – nawet jeśli mają one małą czcionkę oraz skomplikowane kształty. Uzyskane dzięki znakowaniu laserem motywy są odporne na ścieranie, wysoką temperaturę, oddziaływanie kwasów.

Punktowanie laserem

Polega na wykonywaniu niewielkich zagłębień w określonym miejscu, na przykład wzdłuż wyznaczonej osi. Jest to etap przygotowawczy pod wiercenie, a także trasowanie (wytyczanie linii). Proces ten znajduje zastosowanie na przykład w przemyśle motoryzacyjnym czy meblarskim, a także w produkcji elementów różnego rodzaju konstrukcji, takich jak myjnie modułowe albo kontenerowe. Punktowanie laserem zapewnia wysoką precyzję – możliwe jest tworzenie mikroskopijnych kropek na bardzo małych powierzchniach.

Szeroka oferta firmy Eurowash z okolic Białegostoku

Zapraszamy Klientów indywidualnych oraz firmy do skorzystania z naszych usług – zajmujemy się profesjonalną obróbką skrawaniem. Posługujemy się nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym zlecenia realizujemy precyzyjnie i szybko.

Do Góry