02.04.2021

Samoobsługowe myjnie Eurowash nagrodzone

Rok 2020 odszedł do przeszłości i wielu przedsiębiorców odetchnęło z ulgą, ponieważ dla biznesu był to bardzo nerwowy czas, pełen niepewności i nagłych zwrotów akcji. W sumie kończymy ten trudny 2020 rok na dużym plusie, rejestrując 20-procentowy wzrost przychodów. Wybudowaliśmy i oddaliśmy do użytku o 25 proc. więcej samoobsługowych myjni bezdotykowych niż rok wcześniej. Mamy kontrahentów w 10 krajach, głównie w Europy Środkowej i Wschodniej. Działa tam już ponad 300 naszych myjni samochodowych.

Naszą pracę i starania docenili też eksperci zajmujący się gospodarką. Marka Eurowash jako najbardziej efektywna firma Województwa Podlaskiego została laureatem konkursu Dobra Firma 2020. Znalazła się też rankingu DIAMENTY FORBESA 2020 oraz w gronie nominowanych do rankingu Gazele Biznesu 2020. To wszystko potwierdza, że kroczymy dobrą drogą i pozwala z optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość i planować kolejne posunięcia.

Niewątpliwie na tym, że rok 2020 przeszliśmy suchą stopą zaważyła głównie specyfika usług, w których się specjalizujemy. Samoobsługowe myjnie bezdotykowe okazały się dobrym biznesem na złe czasy. Jak sama nazwa wskazuje wymagają one wdrażania zaawansowanych procesów technologicznych i dużej automatyzacji, przy jak najmniejszym zaangażowaniu ludzi. Dlatego w pandemicznym czasie była to bezpieczna lokata kapitału. Jednak od nas – producentów samoobsługowych myjni samochodowych wymagało to z kolei wejścia na wyższy poziom technologiczny.

Mamy na tym polu wiele sukcesów. Opatentowaliśmy metodę mycia turbo pianą pod wysokim ciśnieniem w systemie hybrydowym. Jako pierwsi wprowadziliśmy do myjni bezdotykowych technologię ogrzewania stanowisk mycia z elektroniczną regulacją temperatury AIH i opcją obniżania parametrów w nocy, co przynosi właścicielom myjni wymierne oszczędności w kosztach ogrzewania. W 2020 zwiększyliśmy nakłady na działania badawczo-rozwojowe i utworzyliśmy w firmie dział B+R, który będzie tworzył dla Eurowash kolejne innowacyjne rozwiązania, tak by nasze samoobsługowe myjnie samochodowe należały do najnowocześniejszych na świecie. Sukcesy ostatnich lat pozwalają nam myśleć taką skalą.

Aby stworzyć lepsze warunki dla rozwoju zakładu, zainwestowaliśmy też w infrastrukturę. Rozbudowujemy halę produkcyjną. Dzięki temu będziemy mogli w krótszym terminie wykonać więcej realizacji.